17 Mart 2020 Salı

Anda Sırlanmış Hayat
Bu kitabın yazarı hayatıma ışık olan,yolumu aydınlatan,farkındalığımı arttıran, kendisinden çok şey ögrendigim şahane bir kadın.Canım Mümine Yıldız,kalbime ve ruhuma dokunan nadir insanlardan biri.Sevgili Mumine hanim ile yüz yüze tanışmıyor olsak da; sanki ezelden biliyorum,tanıyorum.Onun kitabında da bahsettiği gibi ruh kardeşiyiz belki de.

Instagramdaki paylaşımları,hikayeleri,çektiği masal tadindaki videolari,sahane fotoğrafları,müzik zevki,kitap tavsiyeleri,hep güzel bakan,guzel gören yüreği ile hem görsel bir şölen yaşatan,hem de ruhumuzu doyuran ve sifa olan sevgili Mümine Yıldız"in üçüncü kitabi Anda Sırlanmis Hayat.

Ilk iki kitabinda, Ince Hayat ve Kaşif'te olduğu gibi,bitmesini hiç istemeyerek,huzurla,sukurle,içim sıcacık olarak okudum.An'da Sirlanmis Hayat'i okurken,kitap sanki elimden tutup beni kitapta da bahsi geçen harikalar diyarına,masal ülkesine götürüyor.

Hayattaki büyülü an'ları farketmemizi sağlayan,parlayan bir yıldız gibi,mis kokulu güller gibi,yağmur sonrasi toprak kokusu gibi,telefonun ucundaki bir dost sesi gibi,insana şifa olan bir kitap An'da Sirlanmis Hayat.
 Diger kitaplarinda olduğu gibi tekrar tekrar okumalik bir kitap olmuş.Kitaptaki Peter Amca ve Anne Teyzeye bayıldım,döndüm döndüm okudum.Gulen Gozler yine sahaneydi,İnsanın icini ısıtan,ruha şifa olan guzel insanlarin oldugunu bilmek en büyük şükür sebebi.

Yine canım Mümıne Yıldız'ın tavsiyesiyle okuduğum Küçük Agacin Egitimi kitabindaki şu cümleyle bitirmek istiyorum yazımı."Iyi bir şeyle karsilastigin zaman,yapman gereken ilk şey bulabildiğin insanla onu paylaşmaktır;bu şekilde iyilik oyle bir yayılır ki nereye gittiğini bilemezsiniz." Sevgili Mumine Yıldız'in kitaplarini paylaşmak da,tam da böyle bir şey.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder